Deerhoof’un iyileştiren şarkılar seçkisi

Kalıpları, kuralları, alışkanlıkları yok sayarak uçsuz bucaksız bir noise pop evreni yaratan Deerhoof, kendine has bir cover derlemesi yayımladı. Sürpriz albüm, 43 şarkının iç içe geçirildiği 5 kayıttan oluşuyor.

Love-Lore isimli derlemede 1950’lerden 1980’lere uzanan bir seçki Deerhoof’a has şekilde yorumlanmış. Gary Numan, Asha Puthli, Pauline Oliveros, The Beach Boys, Caetano Veloso, Ennio Morricone, Sun Ra, Silver Apples, Kraftwerk gibi efsanelerin parçalarının yanı sıra Muppet Show, Star Trek gibi serilerin ikonik tema müzikleri de Love-Lore’un akışına karışmış.

Joyful Noise Recordings etiketli albüm, savaş sonrası dönemde insanlığı beslemiş kültür ve müziklere bir saygı duruşu olarak tanımlanıyor. Bir anlamda şu an içinde olduğumuz global kaosun etkilerinden sıyrılmanın nasıl mümkün olacağını hatırlatma gayesinde. 

Deerhoof üyeleri albümün yayını için Joyful Noise’un YouTube kanalında bir dinleme partisi düzenledi ve Love-Lore’un perde arkasını bu yayında anlattı. Albüm dijital platformlarda ücretsiz olarak download’a açık. Filozof, yazar ve performans sanatçısı Muindi Fanuel Muindi tarafından kaleme alınmış bir makale eşliğinde yayımlanan albümü Bandcamp üzerinden dinleyebilir ve edinebilirsiniz.

Grubun yetenekli davulcusu Greg Saunier da mart ayında sürpriz bir cover albüm yayımlamıştı. Voivod’un 1991 tarihli Angel Rat albümünü baştan sona akustik gitarıyla yorumlayan Saunier, Love-Lore’a da başka bir Voivod şarkısı (“Macrosolutions to Megaproblems”) eklemiş. 

Yükleniyor...