Denis Villeneuve'den "Star Wars" evrenine yeşil ışık

Sicario, Enemy, Blade Runner 2049 gibi iddialı filmleriyle günümüzün en yetenekli yönetmenlerinden biri olduğunu ispat eden Denis Villeneuve, son dönemde gündemde olan bir Star Wars filmi yöneteceği iddiaları hakkında ilk kez konuştu.

Bugünlerde  “kendi tutku projesi” olan Dune‘un yeni uyarlaması üzerine çalışmalarını sürdüren yönetmen, Josh Horowitz’in Happy Sad Confused isimli podcast yayınına konuk oldu. Daha önce de çeşitli röportajlarında Star Wars filmlerine olan sevgisini dile getiren Villeneuve, Horowitz’in söz konusu seri ve söylentiler hakkındaki sorularını içtenlikle yanıtladı. Star Wars filmlerinin kendine has bir dili olduğunu ve orijinal filmleri izlemekten fazlasıyla keyif aldığını söyleyen Villeneuve, bir gün Star Wars filmi yönetecekse bunun galaksinin farklı bir köşesinden yeni bir hikaye anlatmak üzere olabileceğinin altını çizdi. Rogue One filminin bu anlamda kalıbın dışına çıkmak için ilginç bir hamle olduğunu düşündüğünü söyleyen Villeneuve, The Last Jedi filminin yönetmeni Rian Johnson’ın planladığı ve Skywalker’lardan bağımsız olarak kurgulanacak yeni üçlemeyi de heyecan verici bulduğunu sözlerine ekledi.

Önümüzdeki yıllarda birçok farklı spin-off Star Wars filmini izleyiciyle buluşturacak olan Lucasfilm’in Denis Villeneuve’le çalışmak için istekli olduğu halihazırda biliniyor. Ayrıca Marvel sinematik evreni ve 25. James Bond filmi için de Kanadalı yönetmenin ismi sıklıkla anılıyor.