Denis Villeneuve’ün “Dune” filmine bir yıldız daha: Jason Momoa

Sicario, Blade Runner 2049 ve Arrival gibi filmleriyle övgüler toplayan Denis Villeneuve’ün Dune’un sıra dışı dünyasını yeniden beyaz perdeye taşıyacağı uyarlamasının oyuncu kadrosu genişlemeye ve heyecan yaratmaya devam ediyor. Filmde rol alacağı açıklanan son isim, an itibariyle DC evreninde Aquaman olarak karşımıza çıkan Jason Momoa oldu.

Senaryosu Villeneuve, Eric Roth ve Jon Spaiths tarafından yazılan filmin oyuncu kadrosunda yer alacağı önceden açıklanan isimler Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Dave Bautista, Stellan Skarsgård, Charlotte Rampling, Javier Bardem ve Josh Brolin olmuştu. Frank Herbert imzalı klasik romanın yeni uyarlamasında Momoa’nın canlandıracağı karakter de bir öğretmen olan Duncan Idaho olacak. Roman serisinin baş karakterlerinden Paul Atreides’in öğretmeni olan Duncan Idaho, aynı zamanda serinin en uzun ömürlü ve “en fazla şeye tanık olmuş” karakteri olarak da biliniyor.

Hawaiili oyuncu Jason Momoa, şu sıralar çekimleri devam eden See isimli bilim kurgu dizisinde rol alacak. Momoa’nın bir başka uzun metraj projesi de başrollerini Steven Van Zandt’la paylaşacağı aksiyon filmi Just Cause.