Jared Leto, "Blade Runner 2" kadrosunda

Son olarak Suicide Squad filminde canlandırdığı Joker karakteriyle epey konuşulan Jared Leto, Ridley Scott’ın efsanevi filmi Blade Runner‘ın otuz beş yıllık aranın ardından çekilecek devam filminde rol alacak. Filmin yönetmenliğini Denis Villeneuve üstlenecek.

İlk filmin başrol oyuncusu Harrison Ford’la birlikte Robin Wright, Ryan Gosling, Dave Bautista ve Carla Juri gibi isimlerin oyuncu kadrosunda bulunduğu Blade Runner 2 filminin çekimleri önümüzdeki ay başlayacak. Senaryosu orijinal Blade Runner filminin senaristlerinden Hampton Fancher ve Neil Gaiman’ın American Gods romanının televizyon uyarlamasının senaristlerinden Michael Green tarafından yazılan ikinci Blade Runner filminin isminin Blade Runner: Android Dreams olacağı tahmin ediliyor. Ayrıca yapılan açıklamalara göre Harrison Ford’un canlandırdığı Rick Deckard karakteri, bu kez filmin merkezinde olmayacak.

2017’nin ekiminde vizyona girecek filmde Jared Leto’nun canlandıracağı karakter henüz bilinmiyor. Dallas Buyers Club filmiyle Oscar kazanan ve Suicide Squad‘la bir kez daha gündeme oturan Jared Leto’nun Martin Zandvliet’in İkinci Dünya Savaşı filmi The Outsider‘da da rol alması gündemde.