Jared Leto, biyografik filmde Andy Warhol’u canlandıracak

Requiem for a Dream, Dallas Buyers Club ve Thin Red Line gibi filmlerdeki performanslarıyla akıllara kazınan Jared Leto, henüz detayları belli olmayan bir projede Andy Warhol rolüyle kamera karşısına geçecek.

Leto, Instagram hesabından Warhol’un doğum gününü gecikmeli olarak kutladığı paylaşımında “Bu fırsat için minnettar ve heyecanlıyım” sözlerine yer verdi. Henüz söz konusu Warhol biyografisinin detayları bilinmiyor olsa da ünlü oyuncunun ismi, 2016’da Terence Winter’ın yazacağı benzer bir projede yine aynı rol üzerinden gündeme gelmişti.

90’lardan bu yana birçok filmde karakter olarak karşımıza çıkan Andy Warhol’u; Val Kilmer (The Doors), Guy Pearce (Factory Girl), Jared Harris (I Shot Andy Warhol), David Bowie (Basquiat) ve Bill Hader (Men In Black 3) gibi isimler canlandırmıştı. 

Jared Leto’yu yakın gelecekte izleyeceğimiz yapımlar arasında Marvel evreninin vampir kahramanı Dr. Michael Morbius’a hayat vereceği Morbius ve John Lee Hancock’ın yazıp yönettiği gerilim filmi The Little Things var.