Jared Leto’nun “Joker”ı için bir spin-off film geliyor

Warner Bros. beklenmedik bir hamleyle karşımızda. Suicide Squad filmindeki performansıyla DC Comics hayranlarını pek de tatmin edemeyen Jared Leto’nun Joker’ı için bir solo film hazırlıkları başladı.

Geçtiğimiz aylarda DC Comics’in sinematik evreninden bağımsız olacak bir Joker filminin haberleri gelmişti. Todd Phillips’in yönetmenliğini üstleneceği filmde söz konusu karakteri canlandıracak isim olarak Joaquin Phoenix’in en kuvvetli aday olduğu bile konuşuluyordu. Daha önce Joker karakteriyle ilgili yaşadığı sıkıntıları çeşitli röportajlarında dillendiren Jared Leto’nun, kült mertebesine erişmiş bir kötü kahraman olan Joker performansı, kendinden öncekilerin epey gölgesinde kalmıştı.

Warner Bros.’un Suicide Squad filmiyle yıldızı iyice parlayan Harley Quinn karakterinin solo filmi için çalışmalara başlamasının ardından Joker için de benzer bir hazırlığa girişmesi biraz kafa karıştırıcı. Eskiden izleyicilerin bir bağ kurabildiği ya da en azından “sevdiği” karakterlerin spin-off filmleri çekilirdi. Jack Nicholson ve Heath Ledger’ın performanslarıyla neredeyse kusursuz sinema uyarlamalarıyla karşımıza çıkmış bir karakter olan Joker, önümüzdeki aylarda da sıklıkla gündemimizde olacak gibi gözüküyor.