Deniz Cuylan’ın solo albümünden ilk tadımlık: “Flaneurs In Hakone”

Portecho, Manner, Great Republic of South, Sundowner gibi projeleriyle farklı müzikal alanları keşfe çıkan; bir yandan film ve dizi müzikleriyle de meşgul olan Deniz Cuylan, Los Angeles’ta yerleşik. Kariyerinin ilk solo albümü için gün sayıyor. Merakla beklediğimiz ilk tekli harika bir kliple yayında.


Altı parçadan oluşacak albümünün ismi No Such Thing As Free Will. KEXP DJ’i Alex Ruder’ın kurucusu olduğu Seattle merkezli plak şirketi Hush Hush Records’tan çıkacak. Yayın tarihi 19 Mart 2021.

Özge Cöne’nin kapak tasarımını yaptığı albümde başrolü Cuylan’ın sarmal gitar melodileri üstleniyor. İlk tekli “Flaneurs In Hakone”, ruhu dinginleştiren, okşayan ve huzur aşılayan bir akışkanlığa sahip. Daha önce Gaye Su Akyol, Lara Di Lara ve Bubituzak için çalışmalar yapmış İdil Ergün’ün ellerinden çıkan klibi de şarkının atmosferiyle kusursuz bir uyum içinde. 

Gitar cümlelerinin her köşesinde dönüşerek melodilere eşlik eden soyut tablolarla, dört dakikalığına başka dehlizleri tatmak isteyenleri hemen aşağıdaki kliple baş başa bırakalım.

Cuylan’ın uzun süredir birlikte çalıştığı Brian Bender’in mikslerini yaptığı, mastering işlemlerinin de Abbey Road stüdyosunda Frank Arkwright tarafından gerçekleştirildiği No Such Thing As Free Will’in Bandcamp sayfasına da buradan ulaşabilir, ön sipariş verebilirsiniz.