SERGİ: Deniz Taşar - ESKİİZ / OldTrace

Hem şarkılarında hem görsel işlerinde disiplinlerarası üretme prensibini benimseyen İstanbullu müzisyen, besteci ve sanatçı Deniz Taşar, ilk kişisel resim sergisiyle Bant Mag. Havuz / Bina’da. 2 Aralık 2022’ta açılacak ve 2 Ocak 2023’e dek izlenebilecek ESKİİZ / OldTrace isimli sergide Taşar’ın gündeminde yine zaman ve bu mefhuma yönelik kişisel algıları var.

Son albümü Pişman Olunmayan Dünlerde zaman ve geçmişle ilişkisini bugünden bakarak irdeleyen ve kendini geleceğe hazırlayan Deniz Taşar, ESKİİZ sergisindeki işlerinde de zamanla paralel bir ilişki kuruyor. Kendi hazırladığı kapak görselindeki işin orijinalinin de görülebileceği sergisinde Deniz Taşar, çoğunlukla albüm için oluşturduğu görsel dilden doğan teknik ve formlarla ürettiği işlere yer veriyor.

Sözü Deniz Taşar’a bırakalım:

“Zamanında karaladığım çizgileri devam ettirerek bugüne geri geldiğimde, düşlediklerim ve düşündüklerimin bir toplamına, beni ben yapana ve olacağım insana yaklaştığımı görüyorum. Paylaştığım her işimde ve tabii ki müziğimde de olduğu gibi yine içgüdüsel, çok kişisel, yaşayan, doğaçlayan ve her daim gelişen üretimlerimle karşılaşmaktasınız. ESKİİZ, zamana ve benim zamanla olan ilişkime, geçmişime ve ona taze bir bakış açısıyla göz atışıma ve cesur yeni adımlara dair bir sergi. Yeni ve eskinin daha önce hiç olmadığı gibi bir bir aradalığı, bir iç döküş, bir dışavurum.” 

ESKİİZ / OldTrace sergisi kapsamında 10 Aralık Cumartesi akşamı Bant Mag. Havuz / Bina’da bir Deniz Taşar konseri gerçekleşecek.

(Etkinliğe göz at: https://bantmag.com/deniz-tasar-eskiiz-oldtrace)&location=Bina, Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy, İstanbul, Türkiye&trp=false&ctz=Europe/Istanbul&sprop=website:https://bantmag.com">Google Takvime Ekle

Bina

Adres:
Caferağa Mahallesi, Kadife Sk. No:26, 34710 Kadıköy
İstanbul
Türkiye
Telefon:
+902163308466
Web Sitesi:
https://www.instagram.com/bina.moda/