Depremden etkilenen sahaflara destek kampanyası

İzmir’de bulunan Hermes Sahaf’ın sahibi Ümit Nar, depremden etkilenen beş sahafa destek sağlayan bir yardım kampanyası başlatıldığını duyurdu. Online kitap, antika ve efemera dükkânı kitantik üzerinden 10₺ değerindeki destek kitaplarını satın alarak katkıda bulunabileceğiniz bu dayanışmada kitaplar sembolik; yani sipariş vermeniz durumunda size kitap gönderilmeyecek. Alışverişlerden site payı kesilmeyecek ve elde edilen gelir beş sahafa pay edilecek. Bu bağlantı üzerinden sahafların bağımsız sayfalarına ulaşarak bağış gerçekleştirmek mümkün. 

Sahafların kimi, dükkânını başka bir şehre taşıyor; kitaplarını kurtaramayanların kitap bağışına, kurtarabilenlerin nakdi desteğe ihtiyacı var. Sahaflarla dayanışmak isteyenler için kitantik kampanyası haricinde fiziksel kitap bağışı yapmak da bir seçenek. Kahramanmaraş’tan Yeryüzü Sahaf ile Azzefran Sahaf, İskenderun’dan Kitap Otağı Sahaf, Adana’dan Fosil Sahaf ile Karga Sahaf ve Diyarbakır’dan Avesta Sahaf’a kitap bağışı yapmak için ilgili adresler aşağıdaki tweet zincirinde. İskenderun’dan Kitaphane Sahaf ve Samandağ’dan Emir Sahaf’ın yalnızca nakdi desteğe ihtiyacı var.

Depremden etkilenen başka sahaflar bu ağa katılmak için, daha yüksek meblağlarda nakdi yardıma gönüllü olanlar ise sahafların hesap numaralarına ulaşabilmek için buradan Ümit Nar ile iletişime geçebilir.

Giriş fotoğrafı: @fosilsahaf – Instagram