Desire’dan tam 11 yıl sonra yeni bir albüm

Kanadalı synth pop grubu Desire, II isimli albümden tam 11 yıl sonra ikinci uzunçalar Escape’in yolda olduğunu duyurdu. Albüme adını veren şarkının klibini yöneten başarılı prodüktör Johnny Jewel, Desire’dan alışık olduğumuz pop art görüntülerini psikedelik bir atmosferde buluşturuyor. Klipteki animasyonlar da İtalyan oluşum Robotina imzası taşıyor.

Albüm bu yaz Italians Do It Better etiketiyle yayımlanacak. Basın açıklamasında şu sözler yer alıyor: “Megan Louise, analog bir ışıltıyla örtünmüş aşk ve tutku hikâyeleri anlatıyor. Sinematik bir pusta gizleniyor. Nabzı şiddetli bir ritimle atıyor. Yeni bir sen için taze kan.” 

Desire, 9 yıl süren sessizliğini 2018’de yayımladığı “Tears from Heaven” single’ı ile bozmuştu. Ayrıca bu yıl sevgililer gününde New Order klasiği “Bizarre Love Triangle” cover’ı ile büyük ilgi toplayan Kanadalı üçlü, yakın zamanda Jewel’ın lideri olduğu Chromatics ile çıktığı The Double Exposure Tour’u tamamlamıştı. Yeni Desire albümünün prodüktörü Johnny Jewel, 2018 yılında aralarında David Lynch’in Twin Peaks’inin de bulunduğu çeşitli televizyon yapımları için bestelediği 21 parçayı Themes For Television albümünde toplamıştı. 

Yazı: Cansu Çubukçu

Yükleniyor...