Avrupa’dan elektronik müziğin yeni sesleri, Digital Cultures Festival II ile İzmir’de

Digital Cultures Festival, ikinci senesinde elektronik müzik meraklılarını heyecanlandıracak bir program ile 26 Kasım Cumartesi günü yeniden Hangout PSM’de. Institut français Izmir ve Kendine Has’ın katıları, Publiko organizasyonu ile gerçekleşecek festival, Almanya ve Fransa’dan konuklar ağırlıyor.

İlki geçtiğimiz sene düzenlenen festival Fransa’dan Romane Santarelli, Türkiye’den de Jakuzi ve Lalalar sahne almıştı. Digital Cultures Festival programının akışı ve konuklara dair detaylar aşağıda. Biletler Bubilet’te. 

ISTANBUL GHETTO CLUB

Son dönemin Avrupa’da en çok konuşulan elektronik müzik projelerinden birii. Müzikleri, kıyafetleri, sahne şovları ve anonim kimlikleri ile ilgi uyandıran grubun, dünyanın en önemli elektronik müzik video streaming platformu Hör’deki performansı sadece iki ay içinde yılın en çok izlenen videosu oldu. Grup şimdiden birçok önemli festivalde çalacağını duyururken Türkiye’de de önemli bir hayran kitlesi edindi. Digital Cultures Festival, grubun ilk Türkiye performansı olacak.

MULA

Be Svendsen, Nicola Cruz, Acid Pauli, Satori gibi isimleri bünyesinde barındıran Sol Selectas etiketinden çıkardığı EPler ile dikkatleri üzerine çeken Fransız elektronik müzik prodüktörü Mula; parçalarında afro-house, techno ve downtempo öğeleri harmanlıyor. 2022’de ünlü elektronik müzik bandosu Meute’nin konserlerinin açılışını yapan müzisyenin Zellega şarkısı, Beatport’un en iyi 100 Electronica listesinde bulunuyor.

CITRON SUCRE

Fransa elektronik müzik sahnesinin en yeni ve en özel projelerinden biri. Elektronik müziğe yaptığı punk dokunuşu, sahne performansı ve stili ile dikkatleri üzerine çeken Citron Sucre, Fransa’nın önemli müzik dağıtım ve streaming platformu Ninsaki Music Lab’e seçildi ve platform için dans ve görselleri birleştirdiği bir performans sergiledi. Digital Cultures Festival, Citron Sucre’nin de ilk Türkiye performansı olacak.