Ari Barokas, 30 Mart’ta İzmir’de

Farklı janrlardan konserler ve DJ setlerle dolu etkinlik takvimiyle Jam Session tam gaz devam ediyor. 30 Mart Çarşamba akşamı da harika konserler var. İzmir’de Kepler Pavilion sahnesinde Ari Barokas canlı performansını yakalayabilirsiniz örneğin.

Duman’ın basçısı olarak tanıdığımız Ari Barokas, ilk solo albümü Lafıma Gücenme’yi Garaj etiketiyle 2018’de yayımlamıştı. 10 şarkılık ilk solo albümünde, hem senelerin deneyimini hem de bir “ilk”in heyecanını bir araya getirmişti Barokas. Cesur sözleri ve sürükleyici düzenlemelere sahip albüm, dinleyicisine bazı unutulanları hatırlatma gücüne sahip.

Albümü takiben birçok konser veren Ari Barokas, Lafıma Gücenme’nin canlı performanslarını da belgelemek için özel bir proje hayata geçirdi. Utku İnan, Ekin Bilgin, Mehmet Demirdelen, Güler Tuncer ve Gülin Kılıçay’ın kendisine eşlik ettiği “Stüdyodan Konser” kayıtları, Şubat 2021’de albüm oldu. Ayrıca performansların video kayıtları da Ari Barokas YouTube kanalında paylaşıldı. Yönetmenliğini Muhtar Pattabanoğlu’nun üstlendiği Stüdyodan Konser konseptinin, ses kayıt ve miksini Berk Kula, mastering’ini Ahmet Kalabay yaptı. Orijinal albümdeki 10 şarkının yanı sıra “Nafile”nin yeni bir versiyonunu da bu seri sayesinde dinledik.

30 Mart akşamı, Jam Session kapsamında İzmir’de Kepler Pavilion’da gerçekleşecek konserinde Ari Barokas; gitarda Utku İnan, kontrabasta Ekin Bilgin ve davulda Mehmet Demirdelen üçlüsüyle sahnede olacak. Bilet ve rezervasyon bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.

Konser öncesinde bir de izleme / dinleme önerimiz var. Aynı gece Bant Mag. Havuz / Bina’da konuğumuz olacak Gülinler; müzikli talk show programı Bir Masada Oturduk’un konserl bölümünde, Ari Barokas’la birlikte bir masanın başında şarkılar söylemişti.