Epic Fair: Bant Mag. ekibinden İzmir önerileri

Yaklaşan Kendine Has sunar: Epic Fair 2019 için heyecan iyice artmışken, İzmir’de festival dışında kalan zamanımızda ne yapacağımızı da bir yandan planlamaya başladık. Festivale başka şehirden gelecekler için, Bant Mag. ekibinden İzmir önerileri!

La Puerta

Kapılarını 2014 sonlarında açan La Puerta, İzmir’de farklı atmosfere sahip bir bar arayanlar için  için harika bir alternatif sunuyor. Alsancak’ta ve Bostanlı’da iki ayrı şubesi bulunan La Puerta, nefis iç ve dış tasarımı, menüsünden dolup taşan lezzetleri ve eğlenceli kitlesiyle gecenizin harika geçmesi için her şeyi düşünmüş. Margarita severler, sözümüz size, bu mekâna uğramadan İzmir’den ayrılmayın.

Yaşam Vegan Kafe

İzmir Alsancak’ta yer alan Yaşam Vegan Kafe, yalnızca vegan seçenekler sunmuyor, %100 vegan bir menüyü önünüze koyuyor. Bu nefis menüyle %100 vegan beslenmeyen insanlar için de büyük bir çekim noktası haline gelmiş durumda. 2016’da açılan kafe herkese açık ve bizce herkesi mutlu etmeyi ve herkesi düşündürmeyi başarıyor. Yoğurtlarını, mayonezlerini, etsiz dönerlerini, sucuklarını, tereyağlarını kendileri yapıyorlar, üstelik Türkiye’nin her yerine siparişle de yolluyorlar.

Ege Kitap ve Plak Evi

Alsancak’taki Ege Kitap ve Plak Evi, kapıdan içeri adım attığınız anda kendinizi içinde kaybedeceğiniz bir arşive sahip. Felsefe, mimari, arkeoloji gibi alanlardan kitaplar, Japonya’dan Yeni Zelanda’ya birçok farklı ülkeden geniş bir plak arşivi, harika sohbet ve birçok keşif vaat eden Ege Kitap ve Plak Evi, haftanın 7 günü açık!

Hayy Açık Alan

Kemeraltı’nda geçtiğimiz aylarda açılan, kâr amacı gütmeyen bağımsız sanat alanı Hayy Açık Alan, kollektif düşünme ve üretme pratiklerini hayata geçirme fikrinden yola çıktı. Odağına güncel sanatı alarak sergi, atölye, performans, okuma, dinleme ve konuşma etkinliklerine ev sahipliği yapan Hayy Açık Alan, “İzmir’e, sanata ve paylaşıma dokunması koşulu ile” her disipline kapılarını açıyor. İzmir’e festival öncesinde gidecek olanlar “İyi Saatte Olsunlar” sergisini mutlaka bir görsün!

Edit

Epic Fair organizasyonunu üstlenen ekibin İzmir Alsancak’taki mekânı Edit, hem dünya mutfağından tatlar barındıran menüsü hem de nefis kokteylleriyle, şehrin gece hayatının önemli noktalarından biri. Müzik seçkisiyle de diğer barlardan ayrılan Edit, mottosunu “Eat, Drink and Chill” (Ye, İç ve Rahatla) olarak belirlemiş, bunda da fazlasıyla başarılı!

Kaplan Dağ Restaurant

İzmir’in biraz dışına çıkmaya hevesli olanlara sıkı bir önerimiz var. Tire’deki Kaplanköy’de konumlanan Kaplan Dağ Restaurant, hem yöresel lezzetlerle dolu menüsü hem de ziyaretçilerine sunduğu muhteşem atmosferle ekipçe favorilerimiz arasında. Tire’ye 4 km uzaklıktaki Kaplanköy’ün hemen sonuna konumlanan Kaplan Dağ Restaurant’a ulaşmak için ufak bir tırmanma yolundan geçiliyor ama tüm Tire’ye tepeden baktığınız manzaranın keyfi kelimelerle tarif edilemeyecek cinsten.