Dinosaur Jr. ve dostlarından 3 şahane performans!

Geçtiğimiz akşam Dinosaur Jr.’ın ilk albümü Dinosaur’un 30.yılı şerefine verilen konserde birçok müzisyen konuk olmuş ve sürprizlerle dolu canlı performansları ile cover parçalara da yer vermişlerdi. Aklımızın kaldığı 3 şahane performans karşınızda.

Dinosaur albümünün yıl dönümü için bir araya gelen isimler arasında Sonic Youth üyelerinden Lee Ranaldo, Kim Gordon; müzisyen ve komedyen Fred Armisen; KCRW’dan Henry Rollins, Bob Mould, Kurt Vile ve Jeff Tweedy yer alıyordu. Konserden sonraki günlerde de birlikte gördüğümüz bazı isimlerin bir araya geldikleri performanslara yeniden göz atalım istedik.

Kurt Vile & J Mascis – Pretty Pimpin’

Kurt Vile, Dinosaur Jr. gecesinden sonraki gün konuk olduğu Late Show With Stephen Colbert‘ta, grup arkadaşlarının yanı sıra J Mascis’in de katılımıyla yeni albümü belive i’m goin’ down‘dan çıkan ilk single “Pretty Pimpin'”i çaldı.

https://www.youtube.com/watch?v=A9hmFtuqd_Y

Dinosaur Jr. & Kim Gordon – Don’t 

2007 çıkışlı Bug albümünden “Don’t” parçasını da çalan Dinosaur Jr., bu kez sahneye Sonic Youth üyesi Kim Gordon’u davet etti.

Dinosaur Jr. & Fred Armisen – Hey Policeman 

Özellikle Saturday Night Live ve Portlandia ile hayranı olduğumuz Fred Armisen’i bu kez sahnede Dinasour Jr.’dan “Hey Policeman” söylerken izliyoruz.