Disney’in yeni “The Lion King”inden ilk görüntüler

Disney’in klasikleşmiş animasyon yapımlarını, bir kez de yarı animasyon olarak yeniden çekip vizyona soktuğu serisi 2019’da iddialı yapımlarla devam edecek. Geçtiğimiz günlerde Tim Burton imzalı Dumbo filminin ilk fragmanını yayınlayan Disney, şimdi de yeni The Lion King filminden ilk görüntüleri paylaştı.

1994 yılında yayınlanan ve yer yer kahkahalara boğan, yer yer yürek burkan The Lion King filminin yeni çekimi için yıldızlarla dolu bir kadro bir araya getirilmiş. Daha önce bir başka Disney animasyonu uyarlaması The Jungle Book ’un yönetmenliğini üstlenen Jon Favreau’nun bir kez daha yönetmen koltuğunda yer aldığı filmin seslendirme kadrosu da göz kamaştırıyor. Donald Glover, Seth Rogen, Beyonce, Billy Eichnerve Eric Andre gibi isimlerin yer aldığı bir seslendirme kadrosunda, orijinal filmde Mufasa karakterini seslendiren James Earl Jones da aynı karakterle yer alıyor.

2019 yazında vizyona girecek olan The Lion King ’den yayınlanan yeni fragman, orijinal filmden kimi klasik sahnelerin yeni filmde nasıl gözükeceğine dair ipuçları da veriyor. Disney’in yeni yapımlar yerine daha önce kasasını doldurduğu animasyon filmlerden biraz daha kazanç sağlama girişimi Mulan, Aladdin ve Lady and the Tramp gibi yapımlarla devam edecek.


Yükleniyor...