Dizzee Rascal’dan “Don’t Be Dumb” klibi

İngiliz rapçi Dizzee Rascal, 2020 çıkışlı E3 AF albümünden “Don’t Be Dumb” parçasının klibini paylaştı. Şarkıda kendisine eşlik eden Ocean Wisdom, Louis Mackey’nin yönetmenliğini üstlendiği renkli klipte de yer alıyor. Bu ikili daha önce de Wisdom’ın albümlerinde yer alan “Blessed” ve “Revvin” parçalarında bir araya gelmişti. 

Dizzee Rascal ve Ocean Wisdom, yine yüksek tempolu verseleriyle dikkat çekerken, albümün yaratıcısı için önemini de başarılı bir şekilde temsil ediyor. Nitekim kendini İngiltere’den çıkan en iyi rapçilerden biri olarak gören Rascal, albümün ciddiye alınması gereken bir sanatçı olduğunu gösterme amacı taşıdığını söylemekten hiç çekinmemişti. 

Akıllara 90’lar Busta Rhymes kliplerini getiren “Don’t Be Dumb” hemen aşağıda.

Şarkıya yoğun ilgi gösteren hayranları, Dizzee Rascal ve Ocean Wisdom’ın birlikte bir albüm kaydetmesini istiyor. İkilinin uyumu her açıdan göze çarpıyor. Bu nedenle oldukça haklı bir istek.

E3 AF

Dizzee’nin 20 yılı aşan kariyerinin yedinci stüdyo albümü olan E3 AF, Dirtee Stank ve Island ortaklığıyla 30 Ekim’de yayımlandı. Grime müziğin öncülerinden olan Dizzee Rascal, albümün duyurularında şu sözleri söylemişti: “Geride kalan üç yılı müziğin içinde kendimi kaybedip bularak geçirdim ve ortaya kusursuz bir şey çıkardım. Bu albümü SİZİN için yaptım.”

İsmini müzisyenin büyüdüğü mahalle olan Doğu Londra’daki Bow’un posta kodundan alan albümdeki 10 şarkının 8’i düet. Ocean Wisdom’ın yanı sıra Chip, Smoke Boys, D Double E, Frisco ve Steel Banglez gibi isimler, Dizzee’ye bu iddialı albümünde eşlik ediyor.

Yazı: Doruk Karaca

Yükleniyor...