"Doctor Strange"in Michael Giacchino imzalı tema müziği dinlemeye açıldı

Marvel’ın sinematik evreninin merakla beklenen filmlerinden Doctor Strange, önümüzdeki ay vizyonda olacak. Benedict Cumberbatch’i başrolde izleyeceğimiz filmin Grammy ve Oscar ödüllü besteci Michael Giacchino tarafından bestelenen tema müziği de dün akşam dinlemeye açıldı.

Advertisement

Daha önce Star Trek, Inside Out, Jurassic World, The Incredibles gibi filmlerin müziklerine imza atan Amerikalı müzisyen ve besteci Giacchino, Doctor Strange filmi için Abbey Road Studios’ta 80 kişilik bir orkestra eşliğinde kayıt yapmış. Filmin yönetmeni Scott Derrickson, Michael Giacchino’nun film için yaptığı bestelerin, görsellerin üstüne daha fazla duygu aşılayan yeni bir katman olarak eklendiğini ve filmin en önemli parçaları arasında yer aldığını dile getirdi.

İlk kez bir Marvel filmi için beste yapan Giacchino da Doctor Strange‘in çizgi romanlarını çocukluk yaşlarından beri okuduğunu ve bu filmin müziklerini yapmak için kendisine teklif geldiğinde çok heyecanlandığını söylüyor. 70’lerde söz konusu çizgi romanları okurken kafasında canlanan sesleri yeniden ortaya çıkarabilmek için bir fırsat bulduğunu sözlerine ekleyen Giacchino’nun, filmin kapanışında çalacak olan “The Master of the Mystic” isimli bestesi aşağıdaki bağlantıdan dinlenebilir.