Donald Trump’lı bir “Death Note” macerası

Birçok farklı jenerasyonun anime ve manga evreniyle tanışmasına vesile olarak hayranlarının kalbinde ayrı bir yere sahip olan Death Note, orijinal hikâyesine 2006 yılında son noktasını koymuştu. Günü gününe takip ettiğimiz manga ve anime bölümleri sonlanınca hikâye light novellar, film uyarlamaları ve video oyunları ile popüler kültürde varlığını sürdürmeye devam etti. 

Orijinal serinin yazarı Tsugumi Ohba ve çizeri Takeshi Obata yeniden bir iş birliğinde bulunarak 4 Şubat’ta “Never Complete One Shot” adıyla Jump Square Dergisi’nde bir bölüm yayımladılar. Aynı başlık altında yayımlanan son one-shot’ın 2008’e uzanması nedeniyle bu gelişme Death Note severler arasında büyük bir heyecana yol açtı. 

Minoru Tanaka adlı yeni bir karakter etrafında şekillenen 88 sayfalık manga şu an için internet üzerinden ücretsiz olarak okunabiliyor. Spoilerlarla arkadaşlarımızın hevesini kursağında bırakmadan onları mangaya yönlendirmek için sadece üç yeni Death Note kuralının ve Trump’ın yeni hikâyede olduğunu söylemekle yetinelim!

Yazı: Şevin Bozhan