Doug Pray imzalı bir Lizzo belgeseli

Son albümü Cuz I Love You ile 62. Grammy Ödülleri’nde sekiz kategoride aday olup üçünü kazanan Lizzo, yeni bir albüm yayımlayacağı 2022 yazının başlıca gündem maddesi olacak gibi görünüyor. Nitekim yeni Lizzo albümünün yanı sıra müzisyeni konu edecek bir HBO Max belgeseli de yolda.

15 Temmuz’da Nice Life ve Atlantic Records ortaklığıyla yayımlanacak yeni Lizzo albümünün ismi Special. Geçtiğimiz aylarda “bir aşk albümü” sözleriyle ipuçlarını verdiği dördüncü uzunçaları, “Rumors” teklisiyle start verdiği yeni döneminin ilk ürünü olacak. Paylaşılan ilk tadımlık “About Damn Time”, bir Lizzo parçasından beklenecek her şeyi içinde barındırıyor: Retro disko hissiyatı, bitmek bilmeyen groove ve neşeli bir tavırla ayağa kaldıran vokaller. Şarkının yalnızca bir ay içinde Spotify’da 65 milyondan fazla kez dinlendiğinin de altını çizelim.

HBO Max’in Lizzo belgeselinin henüz bir ismi yok. Yayın tarihi de 2022 yazı olarak açıklandı. Albüme yakın bir prömiyer olacağını tahmin ediyoruz. Yönetmen koltuğunda ise Doug Pray var. HBO ile Dr. Dre’li The Defiant Ones serisi için de birlikte çalışan Doug Pray, Seattle’ın grunge sahnesine dair en önemli kaynaklardan biri olan Hype! (1996) ve turntablism kültürünü merceğe alan Scratch (2001) belgesellerinin de yönetmeni.

Lizzo dansçılarını arıyor!

Senenin başından beri farklı mecralarda karşımıza çıkan Lizzo, geçtiğimiz mart ayında Amazon Prime’da sekiz bölümlük bir yarışma programıyla karşımıza çıktı. Lizzo’s Watch Out for the Big Grrrls adından da anlaşılacağı gibi Lizzo’ya sahnede eşlik edecek büyük beden dansçılar yarışıyor. Lizzo jüri ve sunucu olarak da harikalar yaratıyor.