“Drag Race” mezunu Katya’dan 3D klip

RuPaul’s Drag Race’in 7. sezon yarışmacılarından Katya Zamolodchikova, YouTube’da Trixie Mattel’le hazırladıkları UNHhhh programının yanı sıra müzik alanında da dikkat çekici adımlar atıyor. 2020’nin sonlarında yayımlanan Vampire Fitness isimli EP’sinden üçüncü kliple bir kez daha baş döndürüyor.

Kapanış şarkısı “Be Your Own Dentist” için çekilen üç boyutlu klibin yaratıcısı John Sims. Katya’nın pek sevdiğimiz, insanın içini gıdıklayan drag estetiğiyle tuhaf mı tuhaf bir âlemdeyiz. Farklı kostüm ve makyajlarla içinde 360 derece dönebildiğimiz bu ortamın farklı köşelerinde beliren Katya’nın meditatif vokalleri kimi sahnelerde Twin Peaks’i andıran psikedelik odalarda, kimi sahnelerde de karlarla kaplı bir doğa manzarasında yankılanıyor. 

Klibin sonlarında, Katya’nın şarkısında da söylediği gibi “kendi dişçisi olma” girişimine de tanık oluyoruz. Bir kerpetenle dişlerini söküyor!

Vampire Fitness’ın diğer klipleri
Ding Dong!

EP’den paylaşılan ilk parça bir Trixie Mattel düeti. (Kendisini 15 saniye kadar duysak da!) Gotik tınılarla açılsa da bir europop şarkısına dönüşüyor. Kim Chi, Raja, Alaska gibi diğer kraliçelere de selam çakan şarkının klibini Andrew Yang çekmiş.

Come In Brazil

Bu şarkıya ba yı lı yo ruz! Alaska Thunderfuck’la bir düet ve tam anlamıyla bir banger! Telefantasy Studios’un kurucusu, fotoğraf ve video sanatçısı Jennifer Juniper Stratford’ın çektiği klip, tekinsiz ve ikiliden beklendiği gibi garipliklerle dolu.

Yükleniyor...