“RuPaul’s Drag Race” dünyaya yayılmaya devam ediyor

2009’da yayın hayatına başlayan ve 2017’den bu yana VH1 bünyesinde devam eden RuPaul’s Drag Race, drag kültürüne birçok yıldız kazandırmasının yanı sıra bu kültürü dünyanın dört bir yanına yaymaya devam ediyor. İngiltere, Tayland, Kanada, Şili ve Hollanda’nın ardından İspanya da Drag Race ailesine katılacak.

İspanyol medya grubu Atresmedia’nın streaming platformu Atresplayer Premium için çekilecek Drag Race Spain’in ilk sezonu 2021’de yayımlanacak. RuPaul’s Drag Race’in yapımcısı World of Wonder’ın kurucuları Randy Barbato ve Fenton Bailey, “İçinden geçtiğimiz karanlık ve zorlu zamanlarda insanların Drag Race neşesi ve kalbine daha çok ihtiyacı olduğuna inanıyoruz” diyerek, İspanya açılımının kendilerini çokça heyecanlandırdığını belirtiyor. 

Barbato ve Bailey ikilisi, Drag Race Spain’in yapımcı kadrosunda da yer alacak. Ayrıca World of Wonder’ın birkaç farklı ülkeden yapımcılarla spin-off ağını genişletmek için görüşmelerde olduğu biliniyor.

Diğer ülkelerdeki uyarlamalardan farklı olarak RuPaul’s Drag Race U.K. ismiyle yayımlanan İngiliz versiyonu büyük beğeni toplamış ve geçtiğimiz haftalarda iki yeni sezon siparişi kapmıştı. 

18 Eylül’de yayımlanmaya başlayan Drag Race Holland da şu ana kadar hayata geçen uyarlamalar arasında en büyük ilgi görenlerden biri.Orijinal seriye iz bırakmış drag queenlerden Raja ve Raven’ın, Hollanda versiyonu için hazırladığı haftalık değerlendirme videoları da World of Wonder’ın YouTube sayfasında yayımlanmakta.

Yeni All-Stars sezonuna dair tahminleri alalım

12. sezon finalini COVID-19 sebebiyle evlerden yapan RuPaul’s Drag Race, şimdiye dek tam 19 Emmy ödülü kazandı. Geçmiş yıllardan yarışmacıları yeniden “werkroom”a sokan RuPaul’s Drag Race All-Stars’ın altıncı sezonunun çekimlerinin yapıldığı ve yakında yayına başlayacağı konuşuluyor. Sıkı hayranların, sosyal medya hareketleri ve paylaşımlardan yola çıkarak yaptığı tahminlere göre yeni All-Stars sezonunda Eureka, Pandora Boxx, Yara Sofia, Trinity K. Bonet ve A’keria Chanel Davenport gibi isimleri yeniden izleyeceğiz.


Yükleniyor...