Yeni yıl, yeni Dramaqueer takvimi demek!

Dramaqueer 2022 takvimi yeniden evleri, masaları, duvarları şenlendirmeye geldi! Üç senedir bir araya getirdikleri harika takvimlerinde bu sene de İstanbul queer komünitesinin “birbirinden şık, şuh ve alımlı modelleri” yer alıyor. 

Yeni takvim için belirlenen tema ise #digidigidigital. Dramaqueer bu yılın temasıyla materyal dünyadan giderek sanal evrenlere kaydığımız, kripto paralar ve NFTlerin en popüler sohbet konuları olduğu günümüze ayak uydurmayı hedefliyor. #dramaqueertakvim önümüzdeki aylarda sizi bekleyen randevuları, online toplantıları, partileri ve arkadaş buluşmalarını unutmamak için birebir. 

Çağlar Almendi & Gülistan
Cake Mosq

2015’te kurulan Dramaqueer Sanat Kolektifi’nin misyonu, Türkiye’de süregelen queer-feminist aktivizmi güncel sanat üretimiyle sentezlemek. Farklı şehirlerde LGBTİ+ sanatçılarla hazırladıkları sergiler, yürüttükleri atölyeler ve Onur Haftası kapsamındaki etkinliklerle adını duyuran Dramaqueer topluluğu, faaliyetlerini çeşitli LGBTİ+ ve kadın platformlarıyla iş birliği içinde sürdürüyor. 2017’de kurdukları İstanbul Sanat Derneği’yle, queer/feminist etkinliklerde gözlemledikleri sanat alanındaki boşluğu doldurmaya devam ediyorlar.

Yeni #dramaqueertakvim’e sahip olmak için ekibe sosyal medya hesaplarına mesaj atarak ya da ya da [email protected] adresine yazarak ulaşabilirsiniz. Dramaqueer Sanat Kolektifi’nin yakında yayın hayatı başlayacak yeni izleme platformu Dramaqueer Medya için gözleri dört açmakta fayda var.

Yazı: Elif Öz