Dünyaya çarpmak üzere olan bir asteroit ve parmak ısırtan bir oyuncu kadrosu

Netflix ve Adam McKay, Jennifer lawrence’ın başrolünde olacağı Don’t Look Up filmi için olağan dışı bir kadroyu bir araya getirdi.

Filmde iki gökbilimcinin, gittikçe yaklaşan bir asteroitin dünyaya çarpıp yok etme ihtimalini keşfetmelerinin ardından bir medya turu düzenleyerek insanlara bu kötü haberi verme sürecini izleyeceğiz. Kara mizah türünde olacağı tahmin edilen filmde Lawrence’a eşlik edecek diğer gökbilimcinin ise, kadroda olacağı açıklanan isimlerden Leonardo DiCaprio olma ihtimali konuşulmakta. 

Kadronun devamı ise parmak ısırtacak cinsten: Cate Blanchett, Jonah Hill, Meryl Streep, Rob Morgan, Himesh Patel, Timothée Chalamet, Ariana Grande, Kid Cudi, Matthew Perry ve Tomer Sisley. 

Oyuncu kadrosunun büyük çoğunluğunun geçtiğimiz ilkbaharda belli olduğu belirtilirken, duyurunun gecikmesinin ise DiCaprio’nun ufukta görünen diğer filmi Killers of the Flower Moon ile takviminin çakışması olduğu kaydedildi. Don’t Look Up’ın yönetmeni Adam McKay ise geçmişte Big Short ve Anchorman serisi gibi yapımlara imza atmıştı. 

Ayrıca yönetmenin, Don’t Look Up haricinde Jennifer Lawrence’la birlikte çalışacağı bir başka yapım Bad Blood da gündemde. Film, bir bioteknoloji şirketinin kirli yüzünü anlatacak. McKay’in geçtiğimiz yıl En İyi Film Oscar’ını kazanan Parasite filminin dizi uyarlaması için Bong Joon-ho ile çalıştığını da biliyoruz. 

Yazı: Biçem Kaya