Eddie Vedder’dan ağır mı ağır duygularla: “Cartography”

Pearl Jam solisti Eddie Vedder, Seattle çıkışlı ilham verici plak şirketi Sub Pop’un Singles Club serisine yeni bir parçayla konuk oldu. Enstrümantal Eddie Vedder şarkısının ismi “Cartography”.

Aslında “Cartography”, 2019 tarihli Eric Becker belgeseli Return To Mount Kennedy için kaydedilmişti. Sub Pop atılımına dek şarkıyı dinlemek, yalnızca belgeseli izlemekle mümkündü. Akustik gitar ve piyano eşliğinde hayat bulan “Cartography”, Vedder’ın Into The Wild filmi için yaptığı kimi besteleri çağrıştırıyor ama çok daha ağır ve üzerinize büyüyen bir atmosfere sahip.

Sub Pop’un sürprizleri burada bitmiyor. “Cartography” parçasına Yeah Yeah Yeahs gitaristi Nick Zinner’ın yaptığı remiks belgeselden görüntülerin işlendiği harika bir klip eşliğinde yayımlandı. Klibin yönetmenliğini eski Liars davulcusu ve fotoğrafçı Julian Gross üstlenmiş. Nick Zinner’ın belgeselde de yer alan bir John F. Kennedy konuşmasını naif bir şekilde şarkının üzerine serpiştirdiği remiksi hemen aşağıda.

Pearl Jam kadrosundan Stone Gossard da geçtiğimiz hafta diğer grubu Painted Shield’ın yeni bir parçasını yayımlamıştı. Bu vesileyle PJ üyelerinin en sevdiğimiz yan projelerini hatırlamıştık. 

Yükleniyor...