Efsanevi ressam Hokusai'nin hikayesini kızı üzerinden anlatan "Miss Hokusai"den ilk fragman

Japonya’da 1800’lü yıllarda yaşayan ve kendinden sonraki yıllarda dünyanın dört bir yanında birçok sanat akımının doğmasına ön ayak olan Hokusai’nin hayatından bazı kesitleri, kızıyla yaşadığı ilişkiler üzerinden anlatan anime film Miss Hokusai‘den ilk fragman görücüye çıktı.

Geçtiğimiz yıl Japonya’da kısıtlı sayıda sinema salonunda gösterime giren ve büyük övgüler toplayan filmin diğer ülkelerde vizyona girmesi bir yılı aşkın zaman sonra gerçekleşecek. Aynı isimli manga serisinden sinemaya uyarlanan film, izleyicilerini 1814 yılının Japonya’sına davet ediyor. Ünlü ressamın O-Ei isimli kızının ana karakter olarak karşımıza çıktığı ve babasıyla ilgili düşüncelerini duyduğumuz filmde, Hokusai’yle ilgili anlatılan birçok efsaneyi de göreceğiz. Örneğin bunlardan biri, fragmanda da görebileceğiniz, ressamın bir pirinç tanesinin üzerine yaptığı çizimler.

Yılın en büyük merak uyandıran anime yapımlarının başında gelen ve yönetmenliğini Keiichi Hara’nın üstlendiği Miss Hokusai‘nin fragmanını aşağıda görebilirsiniz.