“Attack On Titan” (gerçekten) sona yaklaşırken

Popüler seri Attack On Titan’in mangakası Hajime Isayama, hayranlarını finale yaklaşıldığı konusunda senelerdir kandırıyordu. Şimdi ise gerçekten sevenlerine veda etmeye hazırlanıyor. 

Bahar aylarında yayımlanacak son bölümlerle hem manga hem de anime serisinde finale gitmek planlanıyor. Final sezonu, son savaş bölümünün bir uyarlaması olacak. Böylece mangada Aralık 2020’de başlayan son savaş arkı da bu uyarlamayla birlikte televizyona aktarılacak ve epik hikâyede sona gelinmiş olacak.

Kodansha USA, Twitter’da maceranın son bölümünün Bessatsu Shonen dergisinin mayıs sayısında yer alacağını duyurdu. Manganın son cildi de 9 Haziran 2021’de Japonya’da piyasaya çıkacak. Bu bölümler eş zamanlı olarak web sitesinden İngilizce dil seçeneğiyle  paylaşılacak.

Hajime Isayama, finalle ilgili paylaştığı duyuruda, bunca zaman sabırla bekleyen ve onu acele ettirmeyen stüdyosuna ve serinin sadık hayranlarına teşekkür etti. Beklentileri karşılayacak bir final olmasını umduğunu söyledi. Tabii bunca yılın ve hype’ın arkasından bunu gerçekleştirebilmek bir hayli zor görünüyor.

2009’dan bu yana 40-50 sayfa arasında yayımlanan bölümlerle devam eden Attack On Titan, yayıncı kuruluşu Kodansha’ya büyük kâr getirdi. Bu popülaritenin ardından seriye hiç yakışmayan, oldukça kötü bir canlı aksiyon uyarlaması çekilmişti. Şimdi de manganın son dört bölümüyle finale gitmeye hazırlanan serinin anime uyarlamasına gelecek veda sezonu hayranlar tarafından merakla bekleniyor. Animenin bu son sezonunun on altı bölüm olması planlanıyor ve mangadaki finale büyük oranda sadık kalacağı düşünülüyor.

Bakalım bunca yıldır konudan konuya atlamasına rağmen hâlâ heyecan verici olmaya devam eden hikâyede bizi nasıl bir final bekliyor? Gerçekten bu kadar olay izleyiciyi tatmin etmeyi başaracak bir sonuca bağlanabilecek mi? Yoksa anime dünyasının Game of Thrones’u olarak nitelendirilen popüler seri de tıpkı GoT’un finali gibi izleyicide bir hayal kırıklığı mı yaratacak?

Yazı: Bahriye Şevval Gülteki