Netflix, “One Piece”in canlı aksiyon uyarlamasını sipariş etti

Birçok manga tutkunu için beklentileri karşılayamayan Death Note uyarlamasının ardından Cowboy Bebop’u da kataloğuna katmaya hazırlanan Netflix, şimdi de şansını One Piece ile deniyor.  

Cowboy Bebop dizisinde başrolde izleyeceğimiz John Cho’nun çekimler sırasında sette geçirdiği sakatlık sebebiyle dizinin prodüksiyon aşamasının ertelendiği haberleri birkaç ay önce gündeme gelmişti. Netflix bu boşluğu nasıl değerlendireceğini bulmuş gibi görünüyor.

Eiichiro Oda’nın 1997’den bu yana yayın hayatına devam eden ikonik serisi One Piece, yediği şeytan meyvesi sayesinde doğaüstü güçler kazanan Monkey D. Luffy ve lideri olduğu Hasır Şapka Korsanları mürettebatının maceralarını konu ediyor. One Piece’in anime dizisi yirminci sezonuyla devam ederken şimdiye dek serinin 14 farklı animasyon filminin çekildiğini de hatırlatalım.

Hazırlıkları 2017’den bu yana süren Cowboy Bebop dizisinde olduğu gibi Tomorrow Studios iş birliğiyle hazırlanacak One Piece dizisinin 10 bölümlük ilk sezonu için sipariş verildi. Uyarlama senaryo için görevlendirilen isimler de etkileyici filmografileriyle dizi için heyecanı yükseltiyor. Lost ve X-Files gibi kült dizilerin yapımcı kadrosunda yer alan Steven Maeda ve Netflix – Marvel iş birliklerinin büyük kısmında yer alan isimlerden Matt Owens, hem senarist hem yapımcı olarak One Piece’de dümene geçiyor.