“Stranger Things”in yeni evi New Mexico

Son yılların en popüler dizilerinden biri olan Stranger Things’in üçüncü sezon finalinde yaşananlar yeni sezonda bir yer değişikliğinin olacağının ipuçlarını veriyordu. Netflix’in yöneticilerinden Patty Whitcher, yeni sezonun bölümlerinin bir kısmının New Mexico’da çekileceğini doğruladı.

Stranger Things’in üçüncü sezon finalinde Byers ailesinin ve Eleven’ın (Millie Bobby Brown) Hopper’ın (David Harbour) ölümünden sonra taşındıklarını görmüştük. Fakat Rusya’da yayınlanan serinin dördüncü sezonunun teaser’ı Hopper’ın hayatta olduğunu doğrular nitelikteydi. İkinci neden ise Netflix’in kısa süre önce dev Albuquerque Studios’u satın alarak burada dağıtım hizmetinin ilk üretim merkezi olarak tasarladığı şubesini kurmuş olması. Bu nedenle New Mexico’daki stüdyolarda çekim yapmak, Netflix’in Atlanta, Georgia’da kullandığı stüdyo alanını kiralamaktan daha ucuza gelecek. Bu detayla birlikte New Mexico’nun önceki üç sezonun çekildiği yerlere önemli bir alternatif olduğunun altını çiziliyor. 

Dördüncü sezonda bölümlerin kaçının Atlanta’da kaçının New Mexico’da çekileceği belli değil. Serinin yaratıcıları Duffer Brothers’ın da söylediği gibi maksimum beş sezon devam edecek dizinin dördüncü sezon yayın tarihi için de meraklı bekleyiş sürüyor.

Yazı: Işıl Saykan