“The Killing” severler İskandinav polisiyesi “The Chestnut Man” için gün sayıyor

Forbrydelsen’in (The Killing) yaratıcısı Søren Sveistrup’un romanından uyarlanan The Chestnut Man dizisinin ilk tanıtımı, tüyler ürperten çocuk şarkısıyla, gerilim dolu bir İskandinav polisiyesi olarak karşımıza çıkıyor. Fragmana buradan ulaşabilirsiniz.

The Chestnut Man, parkta bulunan ve bir eli kayıp olan bir genç kadın cesedinin yanındaki oyuncak bebekle başlıyor. Cinayeti araştıran genç dedektif Naia (Danica Curcic) ve ortağı Mark’ın (Mikkel Boe Følsgaard), önceden kaybolmuş bir çocukla oyuncak bebek arasındaki bağın bir politikacıya kadar uzandığını keşfedişiyle devam ediyor. Kestane ve kibrit çöplerinden yapılmış bu oyuncak bebek, Kopenhag sakinlerini tedirgin eden seri katilin sıklıkla suç mahalline bıraktığı bir iz.

Kopenhag’da çekimleri süren dizi 6 bölümden oluşmakta. Yaratıcı ekibinde Når støvet har lagt sig’ın (When the Dust Settles) senaristi Dorte Høgh ve The Killing’in yönetmeni Mikkel Serup var. Oyuncu kadrosu ise Mikkel Boe Følsgaard, Iben Dorner, David Dencik, Lars Ranthe, Esben Dalgaard ve Netflix’in Equinox dizisinin başrolü Danica Curcic’den oluşuyor. 

The Chestnut Man’in yapımcısı SAM Productions’un yine Netflix için çektiği bir dizi daha var: Fantastik drama Ragnarok

Yazı: Açelya Eren