“Grace and Frankie” yedinci sezonuyla final yapacak

Netflix’in ilk orijinal komedi serilerinden, on bir Emmy ve bir Altın Küre adaylığı bulunan Grace and Frankie yedinci sezonuyla beraber final yapacak. Yedinci sezonun sonunda yayın hayatını toplam 94 bölümle kapatacak olan dizi, bu rakamla Netflix’in şimdiye kadar yayınlanan en çok bölüme sahip orijinal serisi olma unvanını da elde edecek.

Serinin yaratıcıları Marta Kauffman ve Howard J Morris yaklaşan finalle ilgili, “yaşlanmanın zorlukları, güzelliği ve asaletini anlatan bu dizinin Netflix’in en yaşlı dizisi olarak emekliye ayrılmasını dizinin karakterine uygun ve heyecan verici bulduklarını” dile getirdi. Kocalarının eşcinsel olduklarını açıkladıktan sonra birbirleriyle yaşamak için terk ettikleri, yaşamlarını tepetaklak bulan Grace ve Frankie karakterlerini canlandıran Jane Fonda ve Lily Tomlin ise “Grace & Frankie’nin yedinci ve son sezonu için geri dönecek olması bizi hem mutlu ediyor hem de kalbimizi kırıyor. Bu dizinin bizim kendi jenerasyonumuza dair konuları işleyebilmiş olmasından dolayı müteşekkiriz. Grace ve Frankie’yi en az fanların özlediği kadar özleyeceğiz. Ama merak etmeyin, biz buralardayız. O kadar çok şeyi atlattık ki… Ama umarım gezegenin sonunu görmeyiz” sözlerini kullandı.

Serinin yedinci sezonu final sezonu olacak ancak önümüzde henüz Ocak 2020’de yayına başlayacak altıncı sezonun olduğunu hatırlatalım.