Netflix bir Marvel dizisini daha iptal etti

Netflix ve Marvel ortaklığıyla hazırlanan dizilerden Luke Cage ’in üçüncü sezonu kanal tarafından iptal edildi.

Geçtiğimiz hafta Iron Fist dizisini iptal eden ve dizinin takipçilerini üçüncü sezonun çekilmesi için bir imza kampanyası başlatmaya iten Netflix’in bu kararı da şaşkınlık yarattı. Cheo Hodari Coker’ın yaratıcısı olduğu ve oyuncu kadrosunda Mike Colter, Simone Missick ve Theo Rossi gibi isimleri bulunduran Luke Cage, New York’un Harlem bölgesini ve hip hop kültürünü yansıtan bir çizgi roman uyarlamasıydı.

Netflix’ten yapılan açıklamada dizinin ilk iki sezonunda görev alan herkese teşekkür edilirken, neden iptal kararı alındığına dair somut bilgilere yer verilmedi. Yaratıcı ekip ve kanal arasında diziye dair yaşanan fikir ayrılıkları olduğu ve üçüncü sezonun on üç bölümden on bölüme düşürüldüğü gibi haberler de geçtiğimiz aylarda gündeme gelmişti.

Daredevil ’ın üçüncü sezonunun yayınlandığı gün bir başka Marvel dizisi Luke Cage ’i iptal eden Netflix’in bu kararının ardından Marvel hayranları çeşitli tahminler yürütmeye başladı. Disney’in hazırlıklarını sürdürdüğü kendi streaming platformunde Iron Fist ve Luke Cage karakterlerini yeniden bir araya getireceği iddiaları gündemde. Zira iki kahramanın Misty Knight, Elektra ve Ghost Rider gibi kahramanlarla güçlerini birleştirdiği Heroes for Hire serisinin dizi uyarlaması için zemin hazırlandığı tahmin ediliyor.

Gelişmeler için takipte kalın!