Netflix'ten anime bursu açılımı

Anime alanında çalışmak isteyip nereden başlayacağını bilemeyen gençler için iyi haber: Netflix, 18-25 yaş arası lise mezunlarına burs veriyor. Her yerden başvuru kabul edilse de gündelik sohbet edebilecek kadar Japonca bilme şartı var.  

Tokyo Sasayuri Video Eğitim Kurumu’nda gerçekleşecek altı aylık kurs, Spirited Away ve Howl’s Moving Castle gibi Studio Ghibli klasikleriyle tanınan Hitomi Tateno tarafından tasarlanmış. 

Netflix, Attack on Titan, Great Pretender ve Seraph of the End gibi anime serilerinin yaratıcısı WIT Studio ile yaptığı işbirliği kapsamında, seçilecek 10 adaya tam burs verecek. Başvurular WIT Animator Academy sitesinden yapılıyor ve son gün 28 Şubat! 

The Way of the Househusband

Yaklaşan Netflix anime yapımları

Kataloğundaki orijinal anime yapımların sayısını artırmaya niyetli olan Netflix, 25 Şubat’ta High-Rise Invasion’ın ilk sezonunu yayımlayacak. Senenin geri kalanında The Way of the Househusband, Super Crooks ve Spriggan gibi yapımlar da izleyiciyle buluşacak. WIT Studio ortaklığı; dostluk ve müzik soslu Vampire In The Garden da 2021 takviminde.

Yazı: Duru Uslu