Zendaya ile John David Washington’ı buluşturan “Malcolm & Marie” için geri sayım başladı

Temmuz 2020, sadece birkaç ay öncesi… COVID-19 salgınının ilk zamanları geride kalmış, yeni normale geçiş yaptığımız yaz aylarına adım atmışken, ilgiye değer bir haber sinema gündeminde yer edindi: Büyük bütçeli yapımların prodüksiyon sürecinin yarıda kaldığı, dev stüdyoların bile sağlık önlemleri almakta zorlandığı bu dönemde, Malcolm & Marie isimli bir filmin çekimleri sadece iki haftada tamamlanmıştı. Sinema meslek birliklerinin pandemi dönemi için belirlediği çekim protokolleri doğrultusunda, sıkı güvenlik önlemleri alınarak çekilen projede, sınırlı sayıdaki prodüksiyon ekibiyle beraber sağlık ekipleri de görev almıştı.

Netflix’in 30 milyon dolara satın aldığı, Zendaya ile John David Washington’ın başrolleri paylaştığı gizemli proje, nihayet seyirciyle buluşacağı tarihe kavuştu. 5 Şubat 2021’de izleyici karşısına çıkması beklenen film; Mank, Ma Rainey’s Black Bottom, The Trial of the Chicago 7, Da 5 Bloods, The Prom gibi ödül sezonunda kampanyası yapması beklenen diğer Netflix yapımlarının arasına katılmış gözüküyor. Streaming servislerinin yarışını izleyeceğiz gibi görünen sezonda belki de Zendaya ile Washington, ilk Oscar adaylıklarını alırlar, kim bilir…

35 mm kamerayla siyah beyaz çekildi

Sam Levinson’ın yazıp yönettiği Malcolm & Marie, bir film yapımcısı ile kız arkadaşının ilişkisini odağa alıyor. Eleştirel ve finansal anlamda başarılı olacağına kesin gözüyle bakılan filmlerinin galası gerçekleşir ve uzun gecenin ardından çiftimiz evlerine dönerler. Dakikalar geçtikçe ilişkileriyle ilgili kimi sırlar ortaya saçılacak, aşklarının gücü sınanacak, birbirlerine duydukları duygular test edilecektir. 35 mm kamerayla siyah beyaz çekilen ve tek mekânda geçen filmin Who’s Afraid of Virginia Woolf? ve Marriage Story etkileri taşıdığı söyleniyor.

Levinson; geçtiğimiz senenin en dikkate değer serilerinden olan, Zendaya’ya drama kanadında “En İyi Kadın Oyuncu” Emmy ödülü kazandıran Euphoria ve Robert De Niro ile Michelle Pfeiffer ikilisini buluşturan HBO filmi The Wizard of Lies’ın yaratıcı isimlerinden. Kendisi aynı zamanda Oscar ödüllü yönetmen Barry Levinson’ın (Rain Man, Bugsy) çocuklarından da biri. Euphoria’nın yeni sezon çekimlerini ertelemek zorunda kalan Levinson, aralık ayında iki özel bölümle karşımıza çıkacaklarını müjdelemişti.

Yazı: Merdan Çaba Geçer