Efsanevi tenisçi John McEnroe, Mindy Kaling’in yeni dizisinde

The Office’in hem senarist hem oyuncu ekibinde yer alan ve son yıllarda birçok komediye imza atan Mindy Kaling’in yazdığı yeni Netflix dizisinde, tenis tarihinin ünlü isimlerinden John McEnroe’nun anlatıcı olarak yer alacağı duyuruldu. Never Have I Ever adlı dizide Kaling, kendi hayatından esinlenerek Hint asıllı bir Amerikalı genç kızın ergenlik çağını ele alıyor. 10 bölümlük dizinin 2020’de yayınlanması planlanıyor.

John McEnroe 3 Wimbledon kupası dahil sayısız tenis turnuvasından birincilik kupasıyla dönerek 70’li ve 80’li yılların tenis tarihini yazdı. Duayen sporcu şimdiyse önemli tenis turnuvalarında BBC, Eurosport ve ESPN gibi kanallarda muhabirlik yapıyor. Ayrıca Players, Jack and Jill, Saturday Night Live, Anger Management ve daha birçok film ve dizide yer aldı. McEnroe’nun bir diğer efsane Björn Borg’la olan rekabeti de 2017’de sinemaya uyarlanmıştı.

Never Have I Ever’da yer alacağını geçtiğimiz günlerde duyuran McEnroe, Kaling ailesinin büyük bir tenis hayranı olduğunu ve bu vasıtayla önceden tanıştıklarını açıkladı: “Birden bire Mindy’den bir telefon geldi ve buluştuk. ‘Dizimde anlatıcı olmak ister misin?’ diye sordu. Benim cevabım da ‘Dalga mi geçiyorsun?’ şeklinde oldu.”

Kaling yeni dizisini Mindy Project yazar ve yapımcısı Lang Fisher ile birlikte kaleme aldı. Ayrıca açıklamalara göre bu dizi Kaling’in Universal Studios’daki son projesi olacak. Başarılı oyuncu yeni projelerine Warner Bros.’da devam edecek. 

Yazı: Cansu Çubukçu