“Eğer bir şeyi seversen, onun için savaşırsın”

Jack Kirby’nin yarattığı ve çizgi roman sayfalarında ilk kez 1976’da boy gösteren Eternals ekibi, 45 yılın ardından beyazperdeye adım atıyor.Yönetmen koltuğunda Nomadland’le tarihî bir Oscar zaferi yaşayan Chloé Zhao’nun oturduğu, Marvel’ın Phase 4 yapımlarından en iddialısı Eternals’la buluşmamıza yalnızca bir ay kaldı.

Avengers: Endgame ile Thanos’un mağlup edilmesinin ardından Eternals ekibi, ezeli düşmanları Deviantların olası geri dönüşüne hazırlık yapmakta. DC’nin New Gods sagasına bir cevap niteliğinde olan Eternals, Phase 4’un kozmik hikâyeleri ekrana taşıma planının çok önemli bir parçası. 

Marvel sinematik evreninin yeni döneminde farklı maceralarını da izleyeceğimizi tahmin ettiğimiz 10 yeni karakteri perdeye taşıyacak olmasıyla da Eternals’a farklı anlamlar yükleniyor. Filmin iddialı mı iddialı bir oyuncu kadrosu da var: Salma Hayek, Gemma Chan, Richard Madden, Kit Harington, Angelina Jolie, Barry Keoghan, Brian Tyree Henry ve Kumail Nanjiani. 

Angelina Jolie’nin canlandırdığı, herhangi bir silahı oluşturmak için kozmik enerji kullanma yeteneğine sahip Thena karakterinin “Eğer bir şeyi seversen, onun için savaşırsın” cümlesiyle paylaşılan 30 saniyelik teaser ile geri sayım sürüyor.