Oscar Isaac’li Moon Knight uyku kaçıracak

WandaVision, Loki ve Hawkeye gibi dizileriyle övgüler toplayan Marvel, televizyon macerasına Moon Knight ile devam ediyor. Başrolde Oscar Isaac’i izleyeceğimiz diziden ilk fragman geldi bile.

Advertisement

Karakterin yaratıcısı Doug Moench’in senarist ekibinde yer aldığı diziden paylaşılan ilk görüntüler, bir süper kahraman anlatısından ziyade psikolojik gerilim intibası yaratıyor. Baş karakterimiz Marc Spector’ın uykusuzlukla başa çıkma serüveni, gün geçtikçe gerçeklik algısını yitirmesine, sonrasında da Mısırlı ay tanrısı Khonshu tarafından verilen doğaüstü güçlere sahip olmasına yol açıyor. 

Oscar Isaac’in yapımcıları arasında da yer aldığı dizinin oyuncu kadrosunda Ethan Hawke, May Calamawy ve Gaspard Ulliel de var. Mısır mitolojisine referanslar barındıran Moon Knight anlatısının sinematik uyarlamasında, yönetmen koltuğu Mısırlı sinemacı Mohamed Diab’a teslim edilmiş. Diab’ın son filmi Amira, 78. Venedik Film Festivali’nden iki ödülle ayrılmıştı. 

30 Mart’ta yayımlanacak ilk Moon Knight sezonunun fragmanı hemen aşağıda.

Moon Knight – Batman benzetmeleri

Moench’in kaleme aldığı 1975 tarihli Werewolf by Night #32 ile çizgi roman sayfalarında boy gösteren Moon Knight, bu macerada Werewolf’u yakalamak için tutulan bir avcıydı. Marvel okurları tarafından sevilen karakterin çizgi roman dünyasındaki maceraları genişleyerek günümüze dek devam etti. Hatta pek çok kez Moon Knight için Marvel evreninin Batman’i yakıştırması yapıldı. Fragmanın sonlarındaki aksiyon sahnelerinde de benzer çağrışımlar var. Doug Moench’in kataloğunda birçok Batman macerası olduğunu da hatırlatalım.

Oscar Isaac, Marvel evrenine hiç yabancı değil

Poe Dameron suretinde Star Wars evrenine, Dük Leto Atreides rolüyle de Dune evrenine katılan Oscar Isaac, Marvel yapımlarında daha önce de farklı rollerle karşımıza çıkmıştı. 2016 yapımı X-Men: Apocalypse için yine Mısır mitolojisinden ilhamla yaratılmış En Sabah Nur / Apocalypse karakterine hayat vermişti ünlü oyuncu. Ayrıca animasyon harikası Spider-Man: Into The Spider-Verse’de Spider-Man 2099 olarak da bilinen Miguel O’Hara’nın da sesiydi. Aynı karakteri, serinin ikinci filmi Spider-Man: Across the Spider-Verse (Part One) için de seslendirecek.

Marvel evreninde Moon Knight ile özdeşleşecek Oscar Isaac, ilginçtir ki bir yandan ilk DC Comics rolüyle de karşımıza çıkacak yakında. Kendisi, Brian K. Vaughan ve Tony Harris klasiği Ex Machina çizgi romanının The Great Machine başlıklı uyarlamasında Mitchell Hundred karakterine hayat verecek.