Elektro Çarşamba Performansları: “Yürüdüm, Bilmeden Nereye” Temmuz’da SALT Beyoğlu’nda

SALT Temmuz programına 10-31 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek ve katılımcılara işitsel ve görsel öğelerin harmanlandığı bir deneyim sunmayı hedefleyen Elektro Çarşamba performans serisiyle devam ediyor. “Yürüdüm, Bilmeden Nereye” adını İngiliz şair Dorothy Wordsworth’ün bir şiirinden alan performans serisi, Atay İlgün ve Caner Bozkurt tarafından hazırlandı. Herkesin katılımına açık ve ücretsiz performanslar, SALT Beyoğlu’ndaki Açık Sinema’da gerçekleştirilecek.

Programı hazırlayan isimlerin arasında yer alan, deneysel ve karışık-medya üretimler üzerine yoğunlaşan sanatçı ve müzisyen Atay İlgün’ün yeni seri konserleri, modern kompozisyon ve dijital şiiri harmanlayan, emprovizasyon ve üretimsel süreçler nedeniyle her biri birbirinden farklı olan A/V (sessel ve görsel*) deneyimler olarak tasarlandı.

Elektro Çarşamba’da, ambient etkileşimlerden yola çıkan Pullahs, Loopworks ile Türkiye’de kaydedilmiş plaklardan aldığı sample’ları ambient ve drone tadında işleyen Koray Kantarcıoğlu, birçok farklı disiplinde üretimler yapan Age Reform, ambient ve deneysel etkileşimlerden yola çıkan Blank Wall Season, illüstratör ve Ventochild adı altında yaptığı müzikler ile Bora Başkan, yerli sahnenin taptaze oluşumlarından Sitdownandance’in üyesi Fluctuosa, shoegaze ve ambient etkileşimlerden yola çıkan ve son olarak yayınladığı Koma adlı albümüyle karşımıza çıkan Ekin Fil, yarattığı kırılgan ve hipnoz edici atmosferlerle tanınan Okay Vivian gibi isimlerin performansları izlenecek.

Serinin poster tasarımı da Ömer Özçelik ve Ahmed Bektaş imzası taşıyor.

Aşağıdan performans sergileyecek sanatçıların işlerini de dinleyebilirsiniz


SALT’ta olup biten diğer etkinliklere göz atmak için de burayı tıklayabilirsiniz.

10 TEMMUZ, 19.00-20.00

Pullahs [Ali Bozkurt eşliğinde]
Ekin Fil

17 TEMMUZ, 19.00-20.00

Koray Kantarcıoğlu [Atay İlgün eşliğinde]
Fluctuosa [Bora Başkan eşliğinde]

24 TEMMUZ, 19.00-20.00

Age Reform
Blank Wall Season [Ömer Özçelik ve Ahmed Bektaş eşliğinde]

31 TEMMUZ, 19.00-20.00

Ashberry
Okay Vivian

(Yazı: İlke Erkmen)

Yükleniyor...