Elena Ferrante’nin görkemli “Napoli Romanları”, kasımda HBO ekranlarında başlıyor

Müstear adıyla yazan Elena Ferrante’nin dünya çapında çok satan dört ciltlik Napoli Romanları ’nın ekran uyarlaması bir süredir heyecanla bekleniyordu. Serinin ilk cildinden uyarlanan My Brilliant Friend, nihayet kasımda HBO ekranlarında başlıyor. Heyecan dorukta! Acaba bu yapım, son 10 yılın en iyi edebiyat eserlerinden biri olarak gösterilen Napoli Romanları’nın görkemli anlatımının hakkını verebilecek mi?

2. Dünya Savaşı’nın ertesinde, 1950’lerde, Napoli’nin şiddet dolu yoksul bir mahallesinde büyüyen Elena Greco ve Lila Cerullo, birinci sınıftayken birbirleriyle tanışır. My Brilliant Friend ’de, 60 yıla yayılacak çalkantılı arkadaşlıklarının sınıf basamakları arasında inip çıkan, çok katmanlı hikâyesinin ilk yıllarını izleyeceğiz. Hem de Napoli lehçesinde! Sekiz bölümlük bu ilk sezonun ardından dizinin kitaplarla uyumlu olarak 4 sezon ve 32 bölümde tamamlanması bekleniyor.

My Brilliant Friend ’den dün yayınlanan ilk fragmanın kitabı okuyanlarda “Ben bunu sanki daha önce izlemiştim” hissini yaratması, olağanüstü bir işle karşı karşıya olabileceğimiz sinyallerini veriyor. İzleyin ve kendiniz karar verin!