Ben Barnes, "Westworld" hayranlarına seslendi: "Teori üretmeyi bırakın ve dizinin tadını çıkarın!"

Pazar günü yayınlanacak 90 dakikalık final bölümü öncesinde takipçilerinin ortaya attığı çeşitli teorilerle gündemde olan HBO dizisi Westworld‘ün oyuncularından Ben Barnes, geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden hayranlarının sorularını yanıtladı. Dizide Logan karakterini canlandıran Ben Barnes, Westworld takipçilerinin bir an önce teori üretmeyi bırakması gerektiği görüşünde.

Facebook’ta gerçekleşen söyleşi sırasında dizinin final bölümünü “korkutucu” sıfatıyla tanımlayan Barnes, diziye dair ortaya atılan tahmin ve teorilerin, Westworld‘ün heyecanını kaçırdığını düşünüyor. Barnes’ın konuyla ilgili açıklamaları şöyle:

“Diziden keyif almak ve olan biteni sindirmek yerine her şeyi anlamaya ve olacakları tahmin etmeye kafa yorarsanız, bazı sürprizleri kendiniz için mahvetmiş olursunuz. Bu sürprizlerin ortaya çıkaracağı çeşitli duyguları hissetmek ve şaşırmaktansa, haklı olmak konusunda heyecanlı olduğunuz için keyif alamazsınız. Bu yüzden bence daha fazla sıkı düşünmeyin ve final bölümünün bir dalga gibi sizi yerle bir etmesine izin verin!”

Pazar akşamı yayınlanacak ve “The Bicameral Mind” ismini taşıyan Westworld‘ün sezon finalinin fragmanı, aşağıdaki bağlantıdan izlenebilir.

https://www.youtube.com/watch?v=PjfIhMbl_2E