Eleştirmenlerin seçimi belli oldu: “Nomadland”, “The Queen’s Gambit” ve diğerleri…

2021 ödül sezonu son sürat devam ederken; sıradaki durağımız ABD’li eleştirmenlerince geçtiğimiz sinema ve televizyon yılının en iyilerinin seçildiği, bu yıl 26. kez düzenlenen Critics’ Choice. Gerek kategori fazlalığı, gerekse her kategorideki yedi -hatta sekizi- bulan aday sayısıyla her çiçekten bal almayı pek seven Critics’ Choice; sinema kanadında Nomadland ve Ma Rainey’s Black Bottom’ın, televizyon kanadındaysa The Crown ve Ted Lasso’nun ağırlığını koyduğu bir kazanan listesi ortaya çıkarmış.

Alan Kim’in duygusal anları

Taye Diggs’in sunup, adayların evlerinden bağlandığı etkinliğin en unutulmaz anları, Minari’nin küçük yıldızı Alan Kim’e aitti şüphesiz. Performansıyla En İyi Genç Oyuncu ödülünü kazanan sekiz yaşındaki Kim, kıkırdayarak başladığı konuşmasını mutluluktan ağlayarak ve daha fazla filmde rol almak istediğini söyleyerek bitirdi. Minari ayrıca En İyi Yabancı Film ödülünün de sahibi oldu.

26. Critics’ Choice Ödülleri’nin kazananlarını aşağıda bulabilir, aday listesine ulaşmak içinse tıklayabilirsiniz.

SİNEMA

EN İYİ FİLM: Nomadland
EN İYİ YÖNETMEN: Chloé Zhao (Nomadland)
EN İYİ KADIN OYUNCU: Carey Mulligan (Promising Young Woman)
EN İYİ ERKEK OYUNCU: Chadwick Boseman (Ma Rainey’s Black Bottom)
EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU: Maria Bakalova (Borat Subsequent Moviefilm)
EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU: Daniel Kaluuya (Judas and the Black Messiah)
EN İYİ OYUNCU KADROSU: The Trial of the Chicago 7
EN İYİ GENÇ OYUNCU: Alan Kim (Minari)
EN İYİ ÖZGÜN SENARYO: Promising Young Woman
EN İYİ UYARLAMA SENARYO: Nomadland
EN İYİ YABANCI FİLM: Minari
EN İYİ KOMEDİ:Palm Springs
EN İYİ GÖRÜNTÜ YÖNETİMİ:Nomadland
EN İYİ PRODÜKSİYON TASARIMI: Mank
EN İYİ KURGU: The Trial of the Chicago 7 ve Sound of Metal
EN İYİ KOSTÜM TASARIMI:Ma Rainey’s Black Bottom
EN İYİ SAÇ & MAKYAJ:Ma Rainey’s Black Bottom
EN İYİ GÖRSEL EFEKT:Tenet
EN İYİ ÖZGÜN ŞARKI: “Speak Now” – One Night in Miami
EN İYİ ÖZGÜN MÜZİK:Soul
“SHE HER” ÖDÜLÜ: Zendeya

TELEVİZYON

EN İYİ DİZİ (DRAMA):The Crown
EN İYİ DİZİ (KOMEDİ):Ted Lasso
EN İYİ MİNİ DİZİ:The Queen’s Gambit
EN İYİ TV FİLMİ:Hamilton
EN İYİ KADIN OYUNCU (Drama): Emma Corrin (The Crown)
EN İYİ ERKEK OYUNCU (Drama): Josh O’Connor (The Crown)
EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU (Drama): Gillian Anderson (The Crown)
EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU (Drama): Michael Kenneth Williams (Lovecraft Country)
EN İYİ KADIN OYUNCU (Komedi): Catherine O’Hara (Schitt’s Creek)
EN İYİ ERKEK OYUNCU (Komedi): Jason Sudeikis (Ted Lasso)
EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU (Komedi): Hannah Waddingham (Ted Lasso)
EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU (Komedi): Daniel Levy (Schitt’s Creek)
EN İYİ KADIN OYUNCU (Mini Dizi/TV Filmi): Anya Taylor-Joy (The Queen’s Gambit)
EN İYİ ERKEK OYUNCU (Mini Dizi/TV Filmi): John Boyega (Small Axe)
EN İYİ YARDIMCI KADIN OYUNCU (Mini Dizi/TV Filmi): Uzo Aduba (Mrs. America)
EN İYİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU (Mini Dizi/TV Filmi): Donald Sutherland (The Undoing)
EN İYİ TALK SHOW:Late Night with Seth Meyers

Yükleniyor...