Elisabeth Moss ve Michael Stuhlbarg, gerilim filmi “Shirley”de başrollerde

Son dönemin gözde oyuncularından Elisabeth Moss ve Michael Stuhlbarg, korku edebiyatının önemli figürlerinden Shirley Jackson’ın baş karakteri olduğu bir film için kamera karşısına geçecek.

Shirley ismini taşıyacak filmin yönetmenliğini de son olarak büyük yankı uyandıran Madeline’s Madeline filmiyle karşımıza çıkan Josephine Decker olacak. Susan Scarf Merrell’ın 2004 yılında yayımlanan aynı isimli kitabından sinemaya uyarlanacak olan Shirley’nin senaryosu da Sarah Gubbins tarafından yazılıyor. Shirley Jackson ve bir profesör olan eşinin yanında yaşamaya başlayan genç bir çiftin başına gelenleri konu eden Shirley’de Jackson ve eşi Stanley Hyman’ı Elisabeth Moss – Michael Stuhlbarg ikilisi canlandıracak.

Mad Men, Top of the Lake ve The Handmaid’s Tale gibi dizilerdeki performanslarıyla adından sıkça söz ettiren Elisabeth Moss’u yakın gelecekte birçok sinema filminde izleyeceğiz. Bu yapımlar arasında Moss’un başrollerini Robert Redford’la paylaşacağı polisiye / komedi The Old Man & The Gun ve gangster eşleri hapse girdikten sonra işleri kontrol etmeye başlayan eşlerini konu eden Andrea Berloff filmi The Kitchen bulunuyor.

The Shape of Water,Call Me By Your Name ve The Post gibi geçtiğimiz yıla damga vuran üç filmde rol alan Michael Stuhlbarg, kariyerinin en yoğun dönemlerinden birini yaşıyor. Son olarak The Looming Tower isimli mini dizide izlediğimiz başarılı aktör, şu sıralar İkinci Dünya Savaşı’nın hemen ardında geçen ve kendi ülkesine karşı ajanlık yapan bir kadını merkezine alan Jerusalem dizisinin çekimlerinde.