Elisabeth Moss’tan roman uyarlaması: “Mrs. March”

Son yılların ses getiren dizilerinden The Handmaid’s Tale’in Emmy ve Altın Küre ödüllü başrol oyuncusu Elisabeth Moss, yapım şirketi Love and Squalor Pictures ve The Invisible Man’de birlikte çalıştığı Blumhouse ile, Virginia Feito’nun Mrs. March adlı romanını sinemaya uyarlıyor. Senaryosunu da Feito’nun yazacağı psikolojik gerilim, partnerinin çok satan romanındaki kötü karakterin kendisi olduğu şüphesiyle hayatını yokuşa süren Bayan March’ı merkezine alıyor.

Moss, kitabı tek oturuşturta bitirdiğini ve kafasında hemen bu projeyi canlandırdığını anlatıyor: “Bir karakter olarak büyüleyici, kompleks ve çok insani. Bu yüzden ona tamamen yoğunlaşmak için sabırsızlanıyorum.” Elisabeth Moss’un övgüler yağdırdığı Mrs. March romanının ABD’deki yayın tarihi Ağustos 2021. 

Korku edebiyatına birçok klasik armağan eden, Neil Gaiman’dan Claire Fuller’a birçok yazara ilham kaynağı olan Jackson’ın hayatını konu edecek Shirley filmiyle sonbaharda karşımıza çıkacak Elisabeth Moss’un yakın zamanda duyurulan bir diğer projesi de The Handmaid’s Tale yönetmenlerinden Daina Reid ile çalışacağı gerilim filmi Run Rabbit Run

Yazı: Cansu Çubukçu