Sahne Eminem ve Spider-Man'in

Marvel evreninden süper kahramanların yolları popüler kültürle sık sık kesişiyor, malumunuz. Kasım 2002’de vizyona giren Eminem başrollü 8 Mile filminin 20. yaşını anmak için de mahallemizin iyi kalpli dostu Spider-Man yardıma koşmuş.

Geçtiğimiz nisan ayında yayımlanan Amazing Spider-Man #1 (Legacy #895) macerası için hazırlanan varyant kapakta Eminem ve Spider-Man, filmdeki meşhur rap kapışmasında burun buruna gelmiş. Eminem elinde mikrofonla dizeleri savuruyor, dev kulaklıklarıyla Spidey sırasını bekliyor.

Salvador Larroca ve Edgar Delgado imzalı illüstrasyonla varyant kapak, 22 Kasım itibarıyla müzisyenin sanal dükkânında satışta. Katalogda 8 Mile 20. yıl için hazırlanmış tişörtler, imzalı ve çerçevelenmiş DVD baskısı, filmden fotoğraf baskıları gibi başka ürünler de mevcut.

Bu ortaklıktan gurur duyduğunu söyleyen Eminem’in daha önceleri de yolu Marvel evreninden geçmişti. 2008’de yayımlanan Eminem/Punisher #1 çizgi romanında Punisher ile güçlerini birleştirip konserine saldırma niyetindeki teroristleri alt etmişti örneğin. Sony’nin iki Venom filminin soundtracklerinde de şarkıları olduğunu da hatırlatalım.