Emma Stone, eşi Dave McCary’nin yeni filminde başrolde

Yazı: Melis Tire

Poor Things’teki performansıyla geçtiğimiz ödül sezonunu domine eden ve son olarak 96. Akademi Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde ikinci kez Oscar’a uzanan Emma Stone, Universal Pictures’ın henüz ismi açıklanmayan yeni bir projesinde başrolü kaptı. 

Deadline’ın haberine göre, yaklaşan Deadpool & Wolverine filminin yönetmeni Shawn Levy’nin yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmen koltuğu için öne çıkan isim de Dave McCary. Saturday Night Live skeçlerinin yönetmeni olan McCrary’nin ilk uzun metrajı Brigsby Bear 2017’de vizyona girmişti. Kendisinin aynı zamanda Emma Stone ile evli olması da söz konusu projenin hakkında epey konuşturacağını şimdiden garanti ediyor elbet.

Geçtiğimiz aylarda Poor Things’in yanı sıra The Curse dizisindeki Whitney karakteriyle de alkış toplayan Emma Stone, şu sıralar ilk fragmanları ortalığa düşen yeni Yorgos Lanthimos filmi Kinds of Kindness ile gündemde. Film, prömiyerini 77. Cannes Film Festivali’nde yapacak. Lanthimos’un bir sonraki projesi olacağı konuşulan Kore yapımı fantastik film Save the Green Planet’in remake’inde de başrolde yine Emma Stone olacak. 

Yakın gelecekte kendisini izleyeceğimiz iki ayrı iş daha mevcut: İlki, henüz sinopsisi paylaşılmamış olan yeni Ari Aster filmi Eddington. Oyuncu kadrosu heyecanlanmak için yeterli elbet: Emma Stone, Pedro Pascal, Joaquin Phoenix ve Austin Butler. 2021 tarihli Disney filmi Cruella’nın devam filmi de şu sıralar post-prodüksiyon aşamasında. Yine Craig Gillespie’nin yöneteceği Cruella 2 için henüz bir yayın tarihi açıklanmadı.

5 unutulmaz performansıyla: Emma Stone

Sinemanın büyülü evreninde bambaşka rollerde karşımıza çıkan, karaktere bürünürken inanan ve inandıran bir oyuncu Emma Stone. Bütün bu büyülü evrenin insan vücuduna bürünmüş hâli de denebilir. Filmografisini şöyle bir sallasak neler düşmez ki içinden? Ne kostümler ne karakterler, ne hikâyeler… Her rolünden aldığı renklerin birleşimiyle bir gökkuşağı misali hayranlıkla izletti kendini ve izlettirmeye de devam ediyor. Son filmi Poor Things vesilesiyle Emma Stone’un unutulmaz performanslarına göz attık. Zelal Buldan’ın kaleme aldığı dosyaya buradan ulaşabilirsiniz.