Emma Stone’lu “Cruella”nın fragmanına buyurun

Klasikleşmiş Disney karakterlerini canlı aksiyon filmlerle hayata geçirme furyasında sıradaki durağımız Cruella! Başrolde Emma Stone’u gördüğümüz yapımdan ilk fragman paylaşıldı. 101 Dalmatians’ın ikonik kötüsü Cruella de Vil’in mercek altına alınacağı filmde yönetmenliği Craig Gillespie (I, Tonya) üstlenirken, senaryoyu Dana Fox (Home Before Dark) ve Tony McNamara (The Favourite) kaleme almış.

1996 yapımı filmde Glenn Close’a Altın Küre adaylığı getiren kült karakteri bu sefer Londra’da, 70’lerin punk döneminde izleyeceğiz. Cruella’yı canlandıran Stone’un ağzından duyduğumuz “Daha en başından dünyaya bakışımın herkesten çok farklı olduğunu keşfettim. Bu durum bazılarının hoşuna gitmedi. Fakat ben herkese göre değilim. Sanırım bir psikopat olmamdan korkuyorlardı.” sözleri bir orijin öyküsü izleyeceğimize işaret ediyor. Fragmanın devamında Helen Reddy’nin klasik şarkısı “I Am Woman”a ithafta bulunuluyor.

Beş yıla yakındır üzerinde çalışılan ve normal şartlar altında 23 Aralık 2020’de vizyona girmesi beklenen Cruella, dünyanın içinde bulunduğu kaotik koşullar sebebiyle yeniden ertelenmezse, 28 Mayıs 2021’de seyirciyle buluşacak. Filmin kadrosunda Emma Stone’un yanı sıra Emma Thompson, Paul Walter Hauser, Joel Fry, Emily Beecham ve Mark Strong da var.

Yazı: Ant Arın Şermet