“WandaVision”ın ilk fragmanıyla beklentiler epey yükseldi

Vizyon tarihi yılan hikâyesine dönen WandaVision dizisinden ilk fragman paylaşıldı. İlk görüntülerden, Marvel Studios’un şimdiye dek yaptığı tüm süper kahraman uyarlamalarından farklı bir estetik benimsediği anlaşılıyor.

Elizabeth Olsen ve Paul Bettany’nin Marvel sinematik evreninin diğer yapımlarında canlandırdıkları Scarlet Witch ve Vision karakterlerine hayat vereceği dizi, ABD televizyonlarının klasik sitcomları ve süper kahraman filmlerinin bir harmanı olarak tanımlanıyor. Marvel’ın son Avengers filmleriyle finalini yaptığı önceki dönemi ve “Phase 4” olarak adlandırılan yeni seri arasında bağlayıcı bir rol üstleneceği bilinmekte. 

Marvel Studios başkanı Kevin Feige’ın dümene geçtiği dizide Marvel sinematik evreninin diğer tanıdık simaları Kat Dennings ve Randall Park’ı da izleyeceğiz. Şu sıralar post prodüksiyon aşamasında olan Black Widow filminin senaristi Jac Schaeffer’ın yazdığı ve yürütücü yapımcılığını üstlendiği WandaVision’da Game of Thrones, Succession, The Boys ve Fargo gibi dizilerin çeşitli bölümlerini çekmiş Matt Shakman da yönetmen koltuğunda.

WandaVision,  Disney+ platformunda sene bitmeden izlenebilecek fakat net bir yayın tarihi henüz açıklanmış değil. Tahminler dizinin Noel tatiline denk gelecek şekilde yayına başlayacağı yönünde. Farklı dönemler ve estetikler arasında gidip gelen ilk fragman, diziye dair beklentilerimizi epey yükseltti.