Emmy Rossum, “Shameless”tan ayrılıyor

Showtime’ın en büyük ilgi gören yapımlarının başında gelen Shameless, dokuzuncu sezonuyla 9 Eylül’de dönüyor. Dizinin başrol oyuncularından Emmy Rossum için bu son Shameless sezonu olacak.

Aynı isimli İngiltere yapımı diziden uyarlanan ve kalabalık Gallagher ailesinin başına gelen türlü talihsizlikler, problemler, karakterlerin büyümeleri ve değişmeleri etrafında gelişen Shameless ’ta ailenin en büyük kardeşi Fiona’yı canlandıran Emmy Rossum’un diziden ayrılacağı haberleri Showtime tarafından doğrulandı.

Dizinin yapımcılarından John Wells yaptığı açıklamada Emmy Rossum’un her zaman Shameless ’ın bir parçası olacağını ve hem Rossum hem de Fiona karakterine yaraşır bir final için detaylı bir şekilde çalıştıklarının altını çizdi. Showtime adına açıklamalarda bulunan yayın yönetmeni Gary Levine de Fiona Gallagher karakterinin kanalın tarihinde özel bir yere sahip olduğunu ve Emmy Rossum’la çalışmış olmaktan dolayı ayrıcalıklı hissettiklerini dile getirdi.

Emmy Rossum da haberlerin ardından Facebook hesabından uzunca bir mektup yayınladı ve “Gallagher’ların anlatılacak çok fazla hikâyesi olduğunu biliyorum ve beni gitmişim gibi düşünmeyin, birkaç sokak uzağa taşındığıma inanabilirsiniz” sözleriyle vedasını tamamladı.