Emmy şampiyonu Phoebe Waller-Bridge, Amazon’la yeni bir sözleşme imzaladı

Fleabag ve Killing Eve dizilerinin yaratıcısı Phoebe Waller-Bridge, uzun süredir birlikte çalıştığı Amazon’la üç senelik yeni bir anlaşma yaptı. Sözleşme Waller-Bridge’in yeni yapımlarını da kapsıyor.

Fleabag’in dört, Killing Eve’in bir ödülle ayrıldığı 71. Emmy Ödülleri’nin ardından resmiyete kavuşan sözleşme hakkında açıklamalarda bulunan Waller-Bridge, Amazon’la çalışırken kendisini evde hissettiğini ve Fleabag için stüdyoyla çalışmanın rüyalarını süsleyen yaratıcı bir iş birliği olduğunu söyledi. “Daha fazlası için sabırsızlanıyorum” diyen Waller-Bridge’in Amazon Studios kadrosundaki en büyük değerlerden biri olduğu aşikâr. Amazon Studios adına konuşan Jennifer Salke de İngiliz sanatçının, hem oyuncu hem yazar hem de yapımcı olarak bir virtüöz olduğunu dile getirdi. Fleabag’in Prime Video’nun başına gelen en iyi şeylerden biri olduğunun altını çizen Salke, Waller-Bridge’in büyüleyici zihninden çıkacak yeni yapımlar için stüdyonun büyük bir heyecan duyduğunu sözlerine ekledi.

Emmy şampiyonu Phoebe Waller-Bridge, True Detective’le tanınan Cary Joji Fukunaga’nın çektiği yeni Bond filmi No Time to Die’ın senaristlerinden biri. Ayrıca yeni HBO dizisi Run’da da kendisini göreceğiz. Domhnall Gleeson ve Merritt Wever’ı başrollerine taşıyan dizi, Waller-Bridge’in tiyatro şirketi DryWrite’ın ortaklarından Vicky Jones tarafından yaratıldı.

Fleabag’in ikinci sezonla sona erdiği konusunda fikri değişmemiş gibi görünen Phoebe Waller-Bridge’in yeni harikaları için sabırsızlanmamak elde değil.