Emre Akay’ın gerilim filmi “AV”a İngiltere’den ödül

Küçük bir Hakikat, Kırmızı Alarm gibi ödüllü kısalarıyla tanıdığımız yönetmen Emre Akay’ın senaryosunu Deniz Cuylan ile birlikte yazdığı AV, kendini öldürmek isteyen dört adamdan kaçmaya çalışırken “avdan avcıya dönüşen” bir kadın kahramanı merkezine alıyor. Filmin müziklerini de Deniz Cuylan, bir dönem Manner projesinde de birlikte çaldığı Brian Bender’la kaydetti. 

Oyuncu kadrosunda Billur Melis Koç, Ahmet Rıfat Şungar ve Yağızcan Konyalı gibi isimlerin yer aldığı film, Birmingham Cine-Excess festivalinden En İyi Film ödülünü kazandı. Reykjavik, Nightstream USA ve Fright Fest UK gibi prestijli tür festivallerini de gezen AV, Birmingham’dan tür sinemasına ve aile içi şiddet kavramına yeni bir perspektif sunmasıyla ödüllendirilirken, başrol Billur Melis Koç’un performansı da övgüler topladı. 

AV’ın sinopsisini aşağıda bulabilirsiniz.

Polis memuru Sedat, genç bir çiftin yaşadığı, terkedilmiş bir apartman dairesini basar. Çıkan arbedede Fırat ölür, Ayşe kaçar. Ailesinin çiftlik evinden para ve araba çalıp, bir daha dönmemek üzere yola düşer. Fakat peşinde Sedat ve yanına aldığı üç erkek vardır. Belirsiz bir Anadolu kentinin kenar mahallesinde başlayan AV, giderek ıssızlaşan vahşi doğaya uzanır.

Sert tarzı, sade anlatımı ve hızlı temposuyla AV, genç bir kadının erkek-egemen bir toplumda hayatta kalma mücadelesi verirken, bir şiddet girdabının içine çekilmesini anlatan, gerçekçi bir gerilim filmidir.


Yükleniyor...