Emre Can Swim’le tekinsiz sularda: “Biz EP”

Apeiron Collective’den de tanıdığımız İzmirli DJ ve prodüktör Emre Can Swim, ilk kayıtlarını 2018’de Artesian Sounds bünyesinde paylaşmıştı. 17 Temmuz’da dinlemeye açılan dört parçalık Biz EP’si ile fazlasıyla derinlikli ve tekinsiz bir âlemin kapılarını aralıyor Emre Can Swim. Nitelikli prodüksiyonu ve tavizsiz ritimleriyle yer yer tüyleri diken diken ediyor, yer yer de groove’a hapsedip dansa çağırıyor.

Müstesna Records’ın dördüncü yayını olan Biz EP, elektronik müziğin farklı yaklaşımlarına merak duyan kulakların ilgisini hemen çekecektir. Uzun soluklu dört parçanın hepsinde karakteristik bir yaklaşım kendini belli ediyor. Basın açıklamasında Biz’in ilhamını müzisyenin kişisel deneyimleri ve çevresini saran coğrafyadan aldığı yazıyor. 

EP’nin puslu havasını görsel dünyaya taşıyan bir de klip var. Açılış şarkısı “Sis” için çekilen klibin yönetmenliğini Uğur Oluş Beklemez ve Ecem Gülaylar üstlenmiş. Gecenin zifiri karanlığında, bir kaçışa tanıklık ettiğimiz klipte Birce Kardaş’ı izliyoruz.